Kurs samoobrony Szczecin

Kursy samoobrony dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci w Szczecinie skierowane są do wszystkich, którzy pragną poczuć się bezpiecznie oraz chcą zaznajomić się ze specyfiką samoobrony. Kurs samoobrony ma przygotować do rozpoznania zagrożenia oraz działania podczas dużego stresu. Nauka samoobrony to trening psychiczny oraz fizyczny. Zaznajomienie z technikami sztuk walki pomoże opanować emocje oraz poprawi instynkt i koordynację ciała. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem naszej szkoły oraz przeczytania artykułu o kursie samoobrony w naszej szkole. W celu zapisania się na zajęcia zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Z dumą przedstawiamy genealogię naszej szkoły, która wywodzi się  bezpośrednio od największych mistrzów Wing Tsun

 

Regulamin szkoły

1. Przychodź na zajęcia punktualnie!
2. Na zajęcia przychodź w czystym stroju uczniowskim!
3. Szanuj swojego Si-fu, Si-hinga, Si-mei!
4. Traktuj ich z szacunkiem i zwracaj się w ich stronę używając oficjalnego zwrotu!
5. Ćwicz systematycznie oraz rzetelnie i nigdy nie zapominaj technk!
6. Nie żuj gumy podczas zajęć, nie przychodź na trening pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających!
7. Ćwicz zawsze w stroju tradycyjnym uczniowskim!
8. Bądź zdyscyplinowany na zajęciach!
9. Nie praktykuj ćwiczeń walki bez nadzoru nauczyciela!
10. Przy wejściu oraz wyjściu z sali zawsze się ukłoń!
11. Witaj swojego Si-fu, Si-hinga, Si-mei ukłonem tradycyjnym!
12. Si-fu, Si-hing oraz Si-mei chcą Ci pomóc. Zadawaj pytania tylko po zakończeniu zajęć pytając Si-hinga lub Si-mei!
13. Podziękuj za skorygowanie technik wykonując ukłon!
14. Poznane techniki wykorzystuj tylko w obronie własnej oraz jej potrzebującym!
15. Bądź przyjacielski i pomagaj swoim partnerom!
16. Nigdy nie narażaj na obrazę dobrego imienia Wing Tsun Kung fu!
17. Składki uczniowskie wpłacaj zawsze w terminie!
18. Jeśli członek Stowarzyszenia Wing Tsun Kung fu ma jakikolwiek problem z klubem lub partnerami, powinien powiadomić o tym centrum stowarzyszenia!

Piszą o nas….

Artykuł ukazał się na łamach czasopisma „Panorama 7” dnia 26.09.2019r.

Przez sztuki walki do rozwoju osobistego. Otworzyli szkołę Wing Tsun i zapraszają na darmowe warsztaty samoobrony

Konfrontacja ze znacznie silniejszym przeciwnikiem albo samoobrona nie będą dla Ciebie problemem. Już po kilku miesiącach zyskasz pewność siebie i wyćwiczysz instynkt. Takie umiejętności daje Wing Tsun – sztuka walki z ponad 300-letnią tradycją, której szkoła otworzyła się na Prawobrzeżu. W październiku każdy może wziąć udział w organizowanych w niej darmowych warsztatach z samoobrony.

Czym właściwie jest Wing Tsun?

Jedna z teorii mówi, że Wing Tsun zostało wymyślone przez kobietę. Pewnie dlatego ta sztuka walki jest jedną z najbardziej praktycznych. Niejednokrotnie tzw. „słabsza płeć” musi się bronić przed silniejszym lub cięższym przeciwnikiem. To sztuka walki dla każdego – przekonuje Jacek Ostaszewski, który zdecydował się otworzyć szkołę i szerzyć filozofię oraz praktykę Wing Tsun. Na zajęciach możemy spotkać młodzież, kobiety i mężczyzn w różnym wieku – dodaje.

Wing Tsun przez wiele lat był nauczany tylko w południowych Chinach. Teraz jednak na całym świecie ten styl walki praktykują już setki tysięcy osób. O jego skuteczności świadczy m.in. to, że w wielu krajach uczą się go służby mundurowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Najsłynniejszą postacią zgłębiającą tajniki Wing Tsun był Bruce Lee, który trenował pod okiem mistrza Yip Mana.

Sztuka walki dla każdego

Jeśli chcesz przyjść na zajęcia, nie musisz być dobrze zbudowany czy wyćwiczony – mówi Jacek Ostaszewski, założyciel szkoły Wing Tsun na Prawobrzeżu. W naszej szkole uczymy technik ogólnorozwojowych pozwalających rozwijać koordynację ruchową i szybkość. Ta ostatnia staje się dodatkowym atrybutem w walce lub samoobronie.

Szczególnie przydatne są ćwiczenia w parach. To dzięki nim już po kilku miesiącach zaczyna się inaczej postrzegać sytuacje zagrożenia, a adepci stają się bardziej pewni siebie. Mogą działać instynktownie, a ich ruchy stają się zdecydowane.

Nie tylko siła fizyczna

Lekcje to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale i rozmowa. Sifu, czyli mistrz i nauczyciel, poznaje ucznia, a pobierający nauki coraz bardziej zbliża się do zrozumienia filozofii Wing Tsun. Rozmowa o historii tej sztuki, a także zasadach i koncepcjach jest tu nierozerwalnie połączona z samą techniką walki.

To okazja do poznania swoich słabych i mocnych stron. Słabe można obrócić w mocne, z kolei mocne pielęgnować i doskonalić. Podczas zajęć rozwija się umiejętności samokontroli, dyscypliny, a także pielęgnuje szacunek do innych osób. Część mentalna jest równie ważna co ćwiczenia fizyczne.

Nauczy Cię mistrz

Szkołę na Prawobrzeżu otworzył Jacek Ostaszewski, który posiada 2. stopień mistrzowski w Wing Tsun. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, ale sport, sztuki walki i rozwój osobisty towarzyszą mu przez całe życie. Szczególnie fascynują go kultura, sztuka, medycyna oraz walki Wschodu.

Mistrzem Jacka Ostaszewskiego jest Sifu Aleksander Orlikowski, który uczy się u Sifu Marka Mikulskiego. Ten ostatni jest uczniem Norberta Madaya, założyciela Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Wing Tsun Kung Fu, zrzeszającego takie kraje jak Węgry, Polska, Litwa czy Ukraina. Relacja uczeń-mistrz jest w Wing Tsun bardzo ważna i gwarantuje, że ponad 300-letnia wiedza jest przekazywana we właściwy sposób.

Darmowe warsztaty z samoobrony dla każdego

Szkoła Wing Tsun na Prawobrzeżu ruszyła wraz z nowym rokiem szkolnym 2019-2020, a zajęcia odbywają się na os. Majowym w Gimnazjum nr 7 przy ulicy Nałkowskiej 33 we wtorki i czwartki. Zapisy przyjmowane są pod telefonem: 573 366 542.

W czwartek 3 października w szkole odbędą się darmowe warsztaty z samoobrony. Są dla każdego – niezależnie od płci i wieku. Przekażemy wiedzę i technikę, które mogą być najlepszą polisą ubezpieczeniową, jaką moglibyśmy sobie sprawić – mówi mistrz Wing Tsun, Jacek Ostaszewski.