stargard
Wingtsun samoobrona Stargard

Szkoła sztuk walki zaprasza   wszystkich  na zajęcia z samoobrony i kung fu które odbywają się w każdy

wtorek i piątek od 19.00 do 20.30

 

Adres szkoły walki :

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR2 IM.MIKOŁAJA KOPERNIKA os. Zachód B15/a73-110 Stargard

Szkoła sztuk walki zaprasza na zajęcia z technik samoobrony i kung fu w każdy wtorek i piątek o goz.19.00 

ADRES

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR2 IM.MIKOŁAJA KOPERNIKA os. Zachód B15/a73-110 Stargard .

tel. 573-366-542 i 795-692-028

tel. 573-366-542 i 795-692-028

Szkoła sztuk walki WingTsun Stargard

os. Zachód B15/a   73-110 Stargard 

Czym jest styl walki Wing Tsun Kung Fu?

Wing Tsun  jest sportem bez barier i ograniczeń. Nie trzeba posiadać ani specjalnych umiejętności ani predyspozycji aby móc go uprawiać. Przeszkodą nie jest również aktualna kondycja potencjalnego uczestnika, jego wiek czy płeć. Ciekawostką jest fakt, iż pomimo, że Wing Tsun  trenują głównie mężczyźni, to stworzyła go kobieta. Myślę, że w tym sporcie kobiety świetnie się odnajdują z uwagi na to, iż jego podstawą jest wyczucie intencji przeciwnika, a nie od dziś wiadomo, iż to kobiety posiadają „ szósty zmysł”. Natomiast mężczyźni lubią ten sport za jego prostotę, efektywność ruchów, wykonywanych z czasem automatycznie, a przede wszystkim skuteczność.

Wing Tsun – naucz się samoobrony i zwiększ pewność siebie

Jeśli do tej pory nie uprawialiśmy regularnie żadnego sportu to myślę, iż warto byłoby spróbować właśnie Wing Tsun. Z jednej strony cechuje go prostota stylu, a z drugiej strony uczymy się technik, które składają się w pewną całość i dają poczucie posiadania konkretnej umiejętności. Umiejętności, która śmiało będzie mogła być wykorzystana w praktyce, w celach samoobrony. To czy ćwiczyliśmy czy nie też nie ma tu znaczenia, gdyż na zajęciach mamy techniki ogólnorozwojowe, pozwalające rozwijać koordynację ruchową. Regularne ćwiczenia powodują, iż nabieramy pewnych nawyków, zaczynamy działać automatycznie, co w konsekwencji daje możliwość szybkiej reakcji w sytuacjach zagrożenia. Tak więc są to idealne zajęcia dla kobiet, dzieci, osób starszych. 

Sztuki walki Szczecin – korzyści

Zaczynając zajęcia wszyscy mamy równe szanse. Nie jest ważne czy jesteśmy bardziej czy mniej wysportowani, mocno zbudowani czy filigranowi. Wszystko tak naprawdę będzie zależało tylko od naszego nastawienia i zaangażowania. A że efekty stają się szybko zauważalne, są to świetne ćwiczenia dla niecierpliwych i tych niezmotywowanych. Zdobyte umiejętności podczas nauki sztuki walki Wing Tsun na pewno przełożą się na życie codzienne. Rozwiniemy naszą koordynację ruchową, zaczniemy działać instynktownie, nabierzemy pewności siebie, staniemy się bardziej zdyscyplinowani. Są to cechy, które przydają się nie tylko w sporcie. Zapraszamy do kontaktu oraz wzięcia udziału w naszych zajęciach.